Okolice

Co warto zobaczyć?

  • Najbardziej charakterystycznym miejscem Pustkowa jest przyciągający turystów, oddalony zaledwie 250 metrów od Villi, Bałtycki Krzyż Nadziei (replika 1:1 Krzyża z Giewontu). Otoczony pięknym parkiem z widokiem na morze. Tuż obok znajduje się zejście na szeroką piaszczystą plażę.
  • Do tętniącego życiem Pobierowa jest ok. 1,5 kilometra. Nie brakuje tam licznych barów, lodziarni, smażalni ryb. Wieczorową porą można wyszaleć się w dyskotece lub miło spędzić czas w kinie.
  • Trzęsacz znajduję się niespełna kilometr od nas. Słynie z ruin XIV wiecznego kościoła, którego ostatnia zachowana ściana stoi tuż na brzegu klifu. Resztę, na przestrzeni wieków, zabrało morze. Można go podziwiać ze znajdującej się 20 m n.p.m. platformy widokowej, która równocześnie jest wspaniałym punktem widokowym na morze. Chcąc poznać historię tego miejsca, warto skorzystać z muzeum multimedialnego. Przy zespole pałacowo-folwarcznym znajduje się stadnina koni, możemy więc udać się na konną przejażdżkę. Wśród fanów ekstremalnych sportów Trzęsacz znany jest jako jedno z niewielu miejsc, gdzie można wzbić się w przestworza na paralotni.
  • Miejski zgiełk oraz liczne kluby, odnajdziemy po spacerze brzegiem morza lub szczytem klifów, w Rewalu. Stolica wybrzeża, oddalona od Pustkowa ok. 5 km, zachwyci tarasem widokowym otoczonym Aleją zakochanych oraz Aleją róż. Dzieci będą miały możliwość zobaczenia Parku Wieloryba oraz przejażdżki kolejką wąskotorową , która chętnych zabierze do Niechorza. Tam kupimy świeżą rybę z kutra, zwiedzimy Motylarnię, Park Miniatur Latarni Morskich. A Latarnia Morska, jedna z najpiękniejszych na polskim wybrzeżu, oświetli nam drogę do domu.
  • Dla zmotoryzowanych polecamy wycieczkę do Kamienia Pomorskiego (ok. 17 km), gdzie można zwiedzić Katedrę ze słynnymi organami. Międzynarodowe koncerty, przyciągają rzesze wielbicieli tej muzyki z całego świata od pięćdziesięciu lat. Godne polecenia są również Zalew Kamieński oraz Marina Jachtowa.
  • W oddalonym o 35 kilometrów Wolińskim Parku Narodowym odnajdziemy żubra oraz liczne punkty widokowe wraz z infrastrukturą wojenną (m.in. bunkry). Stamtąd warto podjechać do Międzyzdrojów, żeby przespacerować się Aleją Gwiazd i zobaczyć muzeum figur woskowych.
  • Golfistom polecamy Kołczewo, nowoczesny ośrodek golfowy, oraz Grębowo położone niedaleko Kamienia Pomorskiego.
Villa Bianca
Pustkowo, ul. Akacjowa 19 | 72-344 Rewal, Polska
48/601 213 646 villabianca@villabianca.pl